Artyści Podkarpacia

25.05 Ewa Siembida, Tomasz Jachym

Artyści Podkarpacia

Artyści Podkarpacia to cykl spotkań, które organizuje Bistro Kulisy, by promować mniej i bardziej znanych muzyków z naszego regionu, a przy okazji zachęcić do spróbowania wyjątkowego jedzenia. Pozornie może się wydawać, że jedzenie nie ma nic wspólnego z muzyką – jednak przy dobrym i finezyjnym akompaniamencie każdy posiłek smakuje znacznie lepiej i pozwala celebrować wspólne chwile przy biesiadnym stole. Zatem dla Was – Muzyka na żywo w rzeszowskiej bistro Kulisy!

Skąd pomysł na cykliczne imprezy muzyczne Podkarpackie Talenty?

Zauważyliśmy, że w mediach coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju talent show. Wielu artystów których możemy podziwiać na scenie, pochodzi właśnie z Podkarpackiego. Chcieliśmy więc przybliżyć nieco ich sylwetki.

Większość z nas usłyszała o nich dopiero po występie w programach typu „Mam Talent”, „Must Be The Music. Tylko muzyka” czy „The Voice od Poland”. a przecież śpiewają nie od dziś. Kacper Leśniewski, uczestnik IV edycji „The Voice of Poland”, z zespołem Calea nagrał płytę, która zajęła 3. miejsce w festiwalu na najlepszą płytę Podkarpacia 2011 roku, ale prawdziwy rozgłos przyniósł mu występ w telewizji. Dla wielu z naszych artystów udział w programie telewizyjnym był momentem przełomowym i krokiem na drodze do wielkiej kariery. Dla Arka Kłusowskiego udział w „The Voice of Poland” stał się przepustką otwierającą ścieżkę do kariery muzycznej i wydania własnego krążka. Spotkania Podkarpackie Talenty są okazją, by poznać bliżej twórczość artystów podkarpacia, którym udało się osiągnąć sukces, ale również, by z nimi porozmawiać. Może dla kogoś staną się inspiracją?

Czego można tu posłuchać? W zasadzie każdy znajdzie tu coś dla siebie – miłośnicy jazzu nie mogą przegapić występów Krzysztofa Delikata. Ci, którzy kochają rock, zachwycą się Luizą Ganczarską, Karolem Dziedzicem czy Kacprem Leśniewskim. Przewidziane są także występy w duetach i kwartetach.

15 września rozpoczął się cykl spotkań z Artystami Podkarpacia, czyli osobami, które swoim umiejętnościami wokalnymi promują nasz region. Występy będą odbywać się na żywo, co piątek o godzinie 20.00 w Bistro Kulisy w Rzeszowie. Wstęp jest całkowicie bezpłatny – wystarczy zadzwonić i zarezerwować stolik.

Bistro z muzyka na żywo w Rzeszowie